Brandon
Bir şey sormak istiyorum:

Doğu Ukrayna'da olayları ve İslam Devleti'nin mezalimi ve Afrika'da en büyük ebola virüsü salgını hakkında ne düşünüyorsun(uz)?

Avrupa Birliği Üye Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya Federasyonu ve Ukrayna  uluslararası ilişkileri arasında geri yüklenecektir? Benim görüşüme göre, yaptırımların dayatılması karşılıklı olumsuz etkilerini vardı. 

*A correction would be appreciated ^^

Aug 30, 2014 2:17 PM
Comments · 2
1

Brandon... Türkiye'de uluslararası gündem çok fazla takip edilmez. Buna karşın zaman zaman yurtdışındaki birtakım gelişmeler, siyasi iktidar tarafından çeşitli medya kuruluşları vasıtası ile yayılarak politik söylem haline getirilebiliyor. Şahis fikrimi sorarsan IS ve Doğu Ukrayna olayları küresel jeostratejik güç mücadelesi ve enerji politikaları ile yakından ilintili gibi duruyor. En azından benim algım o yönde. Ebola virüsü hakkında hiçbir bilgim yok. Ana akım medyadan ne kadar uzak durmaya çabalasam da "ice bucket challenge" videolarına maruz kalıyorum. Sanıyorum buz kovası videoları ebolaya ilişkin farkındalık geliştirmeyi hedefliyor. Bunun dışında da hiçbirşey bilmiyorum :) 

September 7, 2014
1

Doğu Ukrayna'da yaşanan olaylar ,IŞİD'in(you mean ISIS = IŞİD ?) kıyımları ve Afrika'nın en büyük salgını olan Ebola Virüsü hakkında ne düşünüyorsun(uz)?

Avrupa Birliğine Üye Devletler,ABD, Rusya ve Ukrayna arasındaki uluslararası ilişkiler nasıl düzelecektir. (or Avrupa Birliğine Üye Devletler ve ABD, Rusya ve Ukrayna arasındaki ilişkilerde nasıl bir rol üstlenecektir?)
Benim düşünceme göre; yaptırımların dayatılmasının her iki taraf için de (or karşılıklı) olumsuz etkileri var.

September 1, 2014